Bite Size
Leave a Comment

Spago @ The St. Regis Istanbul

Hello luxury lovers!

World-famous Chef Wolfgang Puck‘s iconic restaurant Spago is in Istanbul now! Being located in St. Regis Istanbul‘s terrace, Spago is likely to become our new favorite! We loved their delicious food, friendly staff, amazing view and hearty ambiance. Now it’s your turn to find out and while finding out do check our Instagram for photos and do share your thoughts with us! Bon appetite!

Dünyaca ünlü Şef Wolfgang Puck’ın ikonik restoranı Spago, kısa bir süre önce St Regis İstanbul terasında açıldı! Havanın güzel olduğu bir öğlen ziyaret ettiğimiz ve Instagram sayfamızda fotoğraflarını paylaştığımız mekanın ambiansını, lezzetli yemeklerini, oldukça ilgili çalışanlarını ve manzarasını çok sevdik. Yemekten önce gelen pretzel ve yanında servis edilen tereyağı yemek kadar lezzetliydi. Spago’ya ziyaretinizde Şef’in imza yemeği “Füme Norveç Somonlu Pizza“yı denemeyi ve mekan hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın! Afiyet olsun!

#ChasingWondersofGreattaste: Try the pretzels w/ butter ; Chef’s signature dish “Pizza with Smoked Norwegian Salmon” is spectacular.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s