Genel, Health, Lifestyle
Comments 3

#JuicoExperience

The chaos of the city, work, school… Like everyone else, we get pretty tired trying to get through the day. Even though we try to be nice to our bodies and try to make healthier choices, it is almost impossible to avoid foods that we don’t even know the ingredients of.  And usually we gravitate towards snack food to spoil ourselves but in the meantime we upset our bodies.

We have been feeling very worn out and exhausted lately and although we believe that our bodies can do self-cleaning, we decided to help our bodies, put an end to our current habits and make some changes.   This decision helped us meet Juico. The concept of Juice Cleanse has been gaining a lot of popularity internationally. And two businesswomen, Sedef and Deniz, have carried this trend to Turkey and helped us out in our experience.  We are sharing our 2-day Juico Urban experience for those who share our thoughts and who do not have any idea what cleanse is and are afraid to try.  Take a look. 🙂

Şehrin karmaşası ve kalabalığı, iş, okul… Herkes gibi biz de günü bitirmeye çalışırken bir hayli yoruluyoruz; her ne kadar gün boyunca sağlıklı tercihler yapmaya çalışarak vücudumuza iyilik yapsak da nasıl hazırlandığını, içerisinde neler olduğunu bilmediğimiz besinlerden kaçamıyoruz. Kimi zaman da kendimizi şımartmak için abur cubura yöneliyor ve bu kez de vücudumuzu üzüyoruz.

Her ne kadar vücudumuzun kendisini temizlediğine inansak da, son zamanlarda bir hayli bitkin ve yorgun hissettiğimizden, vücudumuza yardımcı olmaya, alışkanlıklarımıza bir dur demeye ve alışkanlıklarımızı değiştirebilmek için bir başlangıç yapmaya karar verdik. Bu karar ile birlikte de Juico ile tanıştık. Yurtdışında hızla popülerlik kazanan Juice Cleanse’i Türkiye’ye oldukça başarılı ve profesyonel bir şekilde taşıyan iki başarılı iş kadını, Sedef ve Deniz, deneyimimizde bize çok yardımcı oldular. Bizim gibi hissedenler, cleanse nedir ki diyenler, bilenler ama denemekten korkanlar için 2 günlük Juico Urban deneyimimizi sizinle paylaşıyoruz. Okuması sizden. 🙂

What is Juice Cleanse? / Juice Cleanse nedir? 

 

During a juice cleanse you keep away from solid and processed food, animal protein and caffeine. Therefore you rest your digestive system and help your body regain its alkaline balance. Juices with high nutritional values are produced using the cold press method and they help your body to detox, meaning the body gets rid of the toxins and focuses on reconstructing itself. 

Juice Cleanse’in amacı, belirli bir süre boyunca katı yiyeceklerden, özellikle hayvansal proteinlerden, işlenmiş gıdalardan, kafeinden uzak durarak sindirim sistemini dinlendirmek ve vücudun alkali dengesini düzenlemek. Cold press yöntemi ile besin değeri oldukça kuvvetli meyve-sebze suları elde ediliyor ve bu sıvılar sayesinde vücudun toksinlerinden arınması, yeniden yapılanmaya odaklanması kısacası bir detox yapması amaçlanıyor.

About the Juico Brand / Juico Hakkında

 

Behind the Juico brand there are two young women; Sedef Dördüncü and Deniz Derman.  They met Juice Cleanse back in the US and decided to start it in Turkey with the name of Juico in 2013.  They love their job and take it very seriously. You can understand this by looking at their user-friendly website in which they explain every little detail, their interest in their customers, their periodically updated Instagram account and Juico boxes and bottles that come all the way to your door.
 .

Juico markasının arkasında iki genç kadın bulunuyor; Sedef Dördüncü ve Deniz Derman. Amerika’da tanıştıkları Juice Cleanse’in Türkiye’deki temellerini, 2013’te Juico markası adı ile atıyorlar. İşlerini ne kadar severek yaptıklarını ve ne kadar ciddiye aldıklarını; her önemli detay hakkında bilgi verdikleri son derece user-friendly sitelerinden, müşterilerine olan ilgilerinden, oldukça dikkatli ve güncel kullandıkları Instagram hesaplarından, evinize kadar gelen Juico kutularından ve şişelerinden bile anlamak mümkün.

#JuicoExperience / Juico Deneyimi

 

We decided to embark on this Juico adventure as a couple and ordered our Juicos a month ago.  For our cleanse, the Juico team recommended the “Urban” and then, we were not only looking forward to the new year but also to the Juico experience. 🙂
 .

Çift olarak yapmaya karar verdiğimiz Juico maceramıza, yaklaşık bir ay öncesinden sipariş vererek başladık. 2 gün yapmaya karar verdiğimiz cleanse için Juico ekibi bize “Urban” önerdi ve böylelikte yalnızca yeni yılı değil, Juico deneyimimizi de heyecanla beklediğimiz bir süreç başlamış oldu. 🙂

Hasan’s Point of View / Hasan’ın Gözünden

First Day / 1. Gün

As the male-point-of-view of the blog, I have to make a little confession. 🙂 Previously, when I heard the words detox or cleanse, I would just say “no, thank you”. But I am very ambitious to renew my body by starting a healthier and regular diet with Juico.

I say good morning to an energetic and sunny day and drink two glasses of water.  After pumping up by metabolism, I am ready to try my number 1 Juico, “Green”.  I will drink one bottle every two hours, starting from 10 am, yet I am hesitant about their taste.  “Green” (with cucumber, spinach, kale, romaine, parsley, apple, lemon, ginger) is very delicious and merely encourages me to keep up with my cleanse. 

Even though it is hard to wait until 12 am, I spend my time reading. And my cleanse continues at 12 am, with my soon-to-be favorite “Sweet Yellow” (pineapple, apple, mint, water). As the cleanse continues, a mild headache and exhaustion kicks in. But all of these are expected outcomes.  And it is a nice experience to see some action in my metabolism. 🙂 

When the clock struck 2 pm, it is time for “Green” once again and my headache gets worse and my toilet need increases. 

At 4 pm, it is time for the number 4, “Pomegranate”. The taste of “Pomegranate” (with pomegranate, tangerine, carrot) is mediocre. Even though it appeased by hunger, I can tell from the noises that my stomach is looking for some solid food.  I support my stomach by drinking green tea and lots of water.

At 6 pm, it is time for the number 5 “Red” (with beet, carrot, apple, lemon, ginger). This has been the most challenging Juico so far.  It is very hard to swallow; I feel like beet and ginger stings my throat.  I try not to cave in but I’m having a serious head and stomachache.

At 8 pm, it is time for the day’s last Juico, “White” (with cashew, date, cinnamon, water, and a pinch of sea salt). This is the one that has the most protein in it and I drink eagerly.  Of course, it doesn’t feel like a delicious meal but the taste is not that bad.  I read for two more hours and plan to go to sleep by 10 pm. While trying to sleep, the only thing I could think of is whether I’ll be able to get through tomorrow or not.  My headache and frequent need to use the toilet is very concerning but I go to sleep trying not to lose my motivation.

Blogun erkek tarafı olarak kendi Juico macerama küçük bir itiraf ile başlamam doğru olacak. 🙂 Daha önce detox, cleanse gibi kavramlarla karşılaştığımda suya sabuna dokunmadan, kenarından yürüyüp geçerken; Juico ile birlikte, daha sağlıklı ve düzenli bir beslenme ritüeline başlangıcın ilk aşaması olan vücudumu yenilemek konusunda çok hevesliyim.

Enerjik ve güneş dolu bir sabaha uyanıp, iki bardak su içiyorum. Metabolizmama gereken gazı verdikten sonra bir önceki akşam teslim aldığım Juicolarımdan 1 numaralı olanı, “Yeşil”i denemeye hazırım. 10’da başlayıp ikişer saat aralıklar ile tüketeceğim Juico’ların tadı konusunda çekincelerim var. Ancak lezzetli ve rahatlıkla içilebilen “Yeşil” (Salatalık, ıspanak, kara lahana, marul, maydanoz, elma, limon, zencefil), cleansime güzel başlamam konusunda beni adeta teşvik ediyor.

Saat 12’ye kadar beklemek bir parça zor olsa da okuyarak vaktimi geçiriyorum. Saat 12’de lezzet adına favorim olacak olan 2 numaralı “Tatlı Sarı” (Ananas, elma, nane, su) ile cleanse’ime devam ediyorum. Sürece hafif bir baş ağrısı ve halsizlik dahil olmaya başlıyor; bu beklenen ve istenen bir sonuç! Cleanse adına metabolizmamda bir hareketlenmenin gerçekleştiğini görmek ise hoş bir tecrübe. 🙂

Saat 2’yi vurduğunda tekrardan 3 numaralı “Yeşil” vakti geliyor; baş ağrısı seviyesi ve tuvalet ihtiyacı biraz daha artmış vaziyette.

4’te 4 numaralı “Nar Çiçeği”ne sıra geliyor. Tadını ortalama sevdiğim “Nar Çiçeği” (Nar, mandalina, havuç), açlığımı bir nebze de olsa bastırsa da ilk defa midem katı bir gıda arayışı içinde, seslerden bunu anlayabiliyorum. Yeşil çay ve bol su ile mideme destek oluyorum.

Saatler 6’yı gösterdiğinde sıra 5 numaya geliyor; tüm cleanse içinde beni en zorlayan Juico olan “Kırmızı”ya (Pancar, havuç, elma, limon, zencefil)… İçimi oldukça zor; pancar, zencefil ile birleşince gırtlağımda bir iğneleme hissi yaratıyor. Yılmamaya çalışıyorum ama ciddi ciddi baş ağrısı ve karın ağrısından ket vurmaktayım.

Saat 8 olduğunda günün son Juico’suna sıra geliyor; Beyaz (Kaju, hurma suyu, tarçın, su, bir tutam deniz tuzu). Protein açısından en besleyici olan Beyaz’ı büyük bir hevesle içiyorum. Tabii ki leziz bir akşam yemeği gibi hissettirmiyor ama tadı hiç de fena değil. 2 saat daha kitap okuyorum; saat 10 gibi kendimi uyumak üzere programlıyorum. Uyurken aklımdaki tek düşünce, yarını çıkartıp çıkaramayacağım konusundaki ciddi şüphem. Baş ağrım ve sık sık gidermem gereken tuvalet ihtiyacım oldukça düşündürücü de olsa, motivasyonumu kaybetmemek üzere uykuya dalıyorum.

Second Day / 2. Gün

I had a restless the night but I feel very energetic and happy. At this point, Juico amazes me.  I think I have crossed all of my psychological boundaries and my metabolism feels the same way physiologically. 🙂 I drink all of my Juicos in the same order. The headache lessens and goes away at the end of the day. Since I feel more energetic, I feel like going for a walk.  Second Juico, I go for a walk in the fresh air. I was afraid that I would feel tired, but after drinking “Sweet Yellow”, the exercise makes me feel better.
 .
I drink a lot of water and read.  Towards the end of the day, I feel pretty good so we decide to go to the movies with Dilara. The day is almost over and the thought of drinking “Red” is still scares me. Indeed, it was very difficult.  But I’m still motivated. I drink my last “White” at 8 pm and finish my 2-day cleanse.
 .
As a conclusion:  I had a distressed first and relatively easier second day in my Juico experience.  
Some may feel a little scared by the idea of having only fluids for a period of time. This was what I was thinking initially and I was a little reluctant compared to Dilara.  But thinking about the irregular eating habits caused by the city life, I wanted to put an end to all this and do something healthy for my body. After my experience, I realized that these are not that hard to achieve and I had to gain healthier habits.
.

Geceyi biraz huzursuz geçiriyorum fakat güne tahminlerimin aksine gayet enerjik ve mutlu başlıyorum; bu noktada Juico beni şaşırtıyor. Sanırım aşmam gereken tüm psikolojik sınırları aşmış durumdayım, metabolizmam da fizyolojik olarak benimle aynı fikirde. 🙂 Aynı sıra ile Juicolarımı içmeye özen gösteriyorum, baş ağrısı düne kıyasla çok daha az ve gün sonunda kalmadığını fark ediyorum. 2. gün enerjim yerine geldiği için içimde yürüyüş yapma isteği içimde uyanıyor. 2. Juico’dan önce temiz havada kısa bir yürüyüş yapıyorum; yorulacağımdan korkuyordum fakat “Tatlı Sarı” ile son bulan bu egzersiz bana kendimi daha iyi hissettiriyor.

Bol bol su içiyorum, kitap okuyorum. Kendimi gayet iyi hissettiğim için, gün sonuna doğru, Dilara ile sinemaya gitmeye kadar veriyoruz. Gün bitmek üzere ve “Kırmızı”yı içecek olma düşüncesi hala korkutucu! Nitekim çok zor bitiriyorum. Fakat motivasyonum devam ediyor ve saat 8’de son “Beyaz”ımı içerek 2 günlük cleansime noktayı koyuyorum.

Sonuç: İlk günü sıkıntılı, ikinci günü ise nispeten daha kolay bir Juico deneyimi geçirdim.
Kimilerine belirli bir zaman aralığı süresince sadece sıvı ile beslenmek fikri bir parça korkutucu geliyor olabilir; ben de ilk başta düşünmekteydim ve oldukça istekli Dilara’nın aksine ben bir parça isteksizdim. Fakat, şehir yaşamının düzensiz beslenme ritüellerine yol açtığı şu günlerde, bu gidişe dur demek, vücudumuz için sağlıklı bir şey yapmak fikri ile başlayan deneyimim sonunda o kadar da zorlanmadığımı, daha sağlıklı alışkanlıklar kazanmam gerektiğini fark ettim.

Dilara’s Point of View / Dilara’nın Gözünden

First Day / 1. Gün

I am very excited to cleanse my body and do it a favor. But I also feel a little bit guilty for not doing my preparations well enough. Urban was recommended by Deniz for us and was delivered the night before. It is waiting for me in the refrigerator.
 
I plan to drink all 6 Juicos every two hours and drink “Green” at 10 am after a glass of water.  It doesn’t taste bad. I can even say that it tastes better than I thought.  Even though I wouldn’t prefer this as my breakfast (I’d rather chew my food :)), I think I can drink this as a supplement to my diet.  I drink the whole bottle easily, and after that I realize that I don’t feel hungry anymore.
 
The clock ticks 12 and it’s time for “Sweet Yellow.” During the two hours in between I feel chilly and tired. Other than that, I don’t have a headache or feel nauseous.  “Sweet Yellow” is very delicious and fresh, thanks to the pineapple and mint. I drink it without any problems.  I feel happy but still a little tired and chilly.
 
It’s 2 pm. Third Juico time! “Green” is next and I have to admit, even though it doesn’t taste bad, I say “Green again?” This time, it’s harder to drink but I finish the whole bottle anyway.  The chill goes away with a cup of white tea around 1 pm and the warmth of it feels good.  But, I feel the need to go to the toilet so bad that I can’t dare to drink another cup of tea.
 
As the day slowly comes to an end, I still have 3 more Juicos to drink. Even though I don’t feel hungry, I feel the need to chew something so I eat a carrot. Carrot makes me feel more livelier. I think it’s only in my mind, but I’m happy anyway. 🙂 At 4 pm, I drink “Pomegranate”. It tastes pretty good and I drink the whole bottle in no time.
 
It’s 6 pm and time for another Juico. Next in line is “Red”, it has ginger and beet in it. I actually like ginger but beet, not so much. I really have difficulty to drink the “Red” and think about not drinking all of it. It takes me about 20 minutes to finish, but I feel nauseous. I interpret this to be a reaction of my body to an unfamiliar food.
 
It’s 8 pm and time for the last Juico, “White.” It is very rich on proteins and tastes good.  I feel like drinking a Chai latte and finish it very easily.  After drinking “White”, I do feel a little bit nauseous but it doesn’t bother me.
 
During the day, I drank one cup of white and one cup of herbal tea and lots of water. I didn’t leave the house and spent my day reading and watching movies. I had no headache today, and feeling very sleepy, I go to bed at 10 pm.
 .

Vücudumu arındıracağım ve ona bir iyilik yapacağım için oldukça heyecanlı fakat öncesinde yapmam gereken hazırlık döneminin hakkını tam olarak veremediğim için de biraz suçlu hissederek başlıyorum ilk günüme. Sevgili Deniz’in bizim için önerdiği Urban, bir gece öncesinde gelmişti ve buzdolabında beni bekliyorlar.

Bitirmem gereken 6 adet Juico’yu 2 saatte bir içecek şekilde plan yapıyorum ve ilk içeceğim “Yeşil”i saat 10:00 gibi, bir bardak suyun arkasından içiyorum. Tadı kötü gelmiyor; hatta beklediğimden güzel olduğunu bile söyleyebilirim. Her gün böyle bir kahvaltı yapmayı tercih etmeyecek olsam bile (bir şeyler çiğnemeyi çok seviyorum :)) öğünlerime destek olarak bu içeceği tüketebileceğimi düşünüyorum. Hepsini zorlanmadan içiyorum, 500 ml’lik ilk şişemi bitirdikten sonra artık aç hissetmediğimi fark ediyorum.

Saat 12 ve şimdi sıra “Tatlı Sarı”da. Aradaki iki saat boyunca yalnızca üşüme, biraz da halsizlik hissediyorum. Bunun dışında baş ağrım ya da mide bulantım olmuyor. Tatlı Sarı, içerisindeki ananas ve nane sayesinde, gerçekten çok lezzetli ve ferah; hiç zorlanmadan bitiriyorum. Kendimi mutlu ama hala biraz halsiz hissediyorum ve üşümem devam ediyor.

Saat 14:00, 3. Juico vakti! Sırada yine “Yeşil” var; itiraf etmeliyim, her ne kadar tadı kötü olmasa da yine mi Yeşil diye düşünerek biraz üzülüyorum. Bu kez içerken zorlanıyorum ama yine de hepsini bitiriyorum. Üşümem saat 13:00 gibi içtiğim beyaz çay sayesinde geçiyor, sıcaklığı bana iyi geliyor. Fakat o kadar fazla tuvalet ihtiyacı hissediyorum ki bir bardah çay daha içmeye korkuyorum.

Yavaş yavaş 1. günün sonuna yaklaşıyorum, bitirmem gereken 3 adet Juico daha var. Kendimi hiç aç hissetmesem de bir şeyler çiğneme ihtiyacı duyuyorum ve dayanamayarak bir adet havuç yiyorum. Havuç bana iyi geliyor ve kendimi daha canlı hissetmemi sağlıyor; psikolojik olduğunu düşünüyorum ama yine de mutluyum. 🙂 Saat 4 olduğunda ise “Nar Çiçeği”ni içiyorum. Tadı gayet güzel, hemencecik bitiyor.

18:00 ve 5. Juico zamanı. Sırada “Kırmızı” var; etiketinden içerisinde zencefil ve pancar olduğunu okuyorum. Aslında zencefil severim fakat pancar ile pek aram yok. Kırmızı’yı içmekte gerçekten çok zorlanıyorum, yarısında bıraksam ne olur ki diye düşünürken yakalıyorum kendimi. Yaklaşık 20 dk sonra bitiriyorum fakat hafif bir mide bulantım oluyor. Bu bulantıyı vücudun pek tanışık olmadığı bir maddeye tepkisi olarak yorumluyorum.

Saat 8 ve sıra son Juico olan “Beyaz”da. Beyaz, protein bakımından zengin ve tadı güzel olan bir içecek. Chai latte içiyormuşum gibi hissediyorum ve son Juico’mu da kolaylıkla bitiriyorum. Beyaz’ı içtikten sonra beni çok da rahatsız etmeyen bir mide bulantısı yaşıyorum.

Gün boyunca bir bardak beyaz çay, bir bardak da bitki çayı içtim ve Juico’larıma bol miktarda su eşlik etti. Evden hiç çıkmadım ve bol bol kitap okuyup film seyrettim. Hiç baş ağrımın olmadığı ilk günüm, oldukça uykum geldiği için saat 22:00 gibi bitiyor.

Second Day / 2. Gün

I wake up around 8 am, feeling very dynamic and ready for my last day of the Juico experience. I drink a glass of water before starting the cleanse. While missing my daily coffee even more, I think about my morning coffee tomorrow and it makes my happy.
 
I decided to do the same plan I did yesterday. In the meantime, we talk with Hasan and I hear that Juico had a totally different effect on him. And remembering the things I’ve read in blogs, I start thinking that this isn’t doing any good for me. Anyhow, I’m not putting up any white flags yet!:)
 .

I drink my Juicos without having any problems, and no sign of exhaustion either. And we even get bored and decide to go to the movies with Hasan. I put my 4th and 5th Juicos in my bag and go out. Even though we think that going to the movies is not a great idea, we drink “Pomegranate” along with the popcorn smell and we are content with our healthy choice.

On the evening of the second day, I’m feeling feel less hungry, so I can only drink half of “Red”. Lastly, I finish up “White” two hours before bed and put an end to my Cleanse experience.

As a conclusion:  Except for the need of chewing on something, I had a pretty easy Juico experience.  During my experience, I realized how tired I was juggling between city life, school and work.  Stopping for a moment, realizing this and resting myself and my body felt very good. And at the end of the cleanse I felt toxin-free, dynamic and interestingly, peaceful.  I have been wanting to try out Juice Cleanse for a long time, and therefore I am happy for trying it and doing myself a favor.

Saat 8 gibi uyanıyorum ve Juico deneyimimizin son gününde kendimi oldukça dinamik ve yeni güne hazır hissediyorum. Cleanse’e başlamadan önce bir bardak suyumu içmeyi ihmal etmiyorum. Bugün kahvenin eksikliğini daha fazla hissediyorum; her sabah içtiğim kahveme yarın kavuşacağımı düşünerek mutlu oluyorum.

1. gün ile aynı planda gitmeye kadar veriyorum. Bu arada Hasan ile konuşuyoruz ve Juico’nun onun üzerindeki etkilerinin ne kadar farklı olduğunu dinliyorum, bloglarda okuduğum deneyimler de aklıma gelince, acaba bende işe yaramıyor mu diye üzülüyorum. Yine de pes etmek yok, yola devam! 🙂

Gün boyunca bu kez hiç zorlanmadan içiyorum Juico’larımı, dünkü halsizlikten eser yok. Hatta evde sıkıldığımız için Hasan ile sinemaya gitmeye karar veriyoruz ve 4., 5. Juicolarımı çantama atıp yola çıkıyorum. Mısır kokularının arasında “Nar Çiçeği”ni yudumlarken sinemanın iyi bir fikir olmadığına karar versek de sağlıklı bir tercih yapmış olmak bizi mutlu ediyor. 2. günün akşamında kendimi daha az acıkmış hissettiğim için “Kırmızı”nın yarısını içiyorum. Son Juico “Beyaz”ı da uyumadan iki saat önce içip bitirerek Juice Cleanse deneyimimi sonlandırıyorum. 

Sonuç: Bir şeyler çiğneme ihtiyacı haricinde zorlanmadığım, okdukça kolay bir Juico deneyimi geçirdim.
Deneyimim sırasında şehir hayatı, okul, iş derken aslında ne kadar yorulduğumu fark ettim. Bir an durmak, bunu fark etmek, kendimi de vücudumu da dinlendirmek bana çok iyi geldi ve cleanse sonunda kendimi toksinlerden arınmış, dinamik ve ilginç ama, huzurlu hissettim. Uzun zamandır takip ettiğim ve yapmak istediğim Juice Cleanse’i denediğim için, kendime böyle bir iyilik yaptığım için mutluyum.


We want to thank Deniz and Sedef for helping us throughout our experience and answering all of our questions with patience.  Don’t forget to share your thoughts and experiences on Juico and Juico Cleanse.

Deneyimimiz sırasında ve öncesinde bize yardımcı olan, tüm sorularımızı sabırla yanıtlayan Deniz ve Sedef’e çok teşekkür ederiz. Juico ve Juice Cleanse hakkındaki düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! 🙂

Advertisements

3 Comments

  1. Harika Bİ paylaşım olmuş! Hem keyifli, hem samimi! Bugün sayfamda JUICO'yu tanıtan yazımın ardından, birebir tecrübemi daha detaylı paylaşmam için de bana ilham kaynağı oldunuz. Yakında 3 günlük cleanse yapmayı planlıyorum. Sonrasında, izninizle sizin yazınızdan da bahsederek, tecrübemi paylaşacağım.
    Bu vesileyle keyifli ve takip edilesi bi blogla tanıştığım için de ayrıca mutlu oldum! 🙂

    Sevgiler!

    Eda

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s